Har du meldt deg på fotokonkurransen DigIT enda?
Amandusfestivalen nærmer seg, det samme gjør fristen for DigIT sin fotokonkurranse!
Temaet er ”Reise”, og dere som ikke har meldt dere på enda; GJØR DET NÅ, før det er for sent. Årets juryleder blir Per Heimly og sammen med han får vi med oss to kvalifiserte kandidater til! Ti bilder kommer til å bli nominert og henges opp som fotoutstilling på kinoen i stort format. Et av bildene vil bli valgt ut som vinnerbildet. De ti nest beste vil også bli hengt opp, bare i noe mindre format (og disse er ikke med i konkurransen om vinnerbildet) – dvs. totalt 20 bilder kommer til å stilles ut i løpet av de amandusdagene og henge der en uke i etterkant av festivalen.
Vi skal lage en kollasj av absolutt alle bildene som blir sendt inn som skal henges opp ved inngangen til kinobygget, slik at alle for noe ut av å være med uansett!
HUSK FRISTEN 10. FEBRUAR!
Som nevnt over, så er årets DigIT tema ”Reise”. Her kan man tenke så kreativt man vil, reise kan være så mangt! Skriv kort en liten begrunnelse eller tanker bak bildet ditt, det hjelper både oss i utvelgelseskomiteen og deretter på utstilingen til å forstå bildet deres. Fristen for å sende inn bildene er 10. februar i år.
- Tema: Reise
- Skriv en kort begrunnelse for valg av bilde (tre-fire linjer)
- Påmeldingsfrist: 10. februar