EN

Amandus 2018

Den 31. utgaven av Amandusfestivalen ble arrangert 21. - 24. mars 2018.

Festivalplakat 2018

Nominerte filmer

Se oversikt over vinnerfilmene her.

Amandus JUNIOR

  • Bjørnefisken versus Sk8board av Jone Ulfsnes Risan, Liam Uno Timour-Silveira, Mons Hatlestad Børja og Åsne Sturlasdatter Eckhoff (Oslo kulturskole, Oslo)
  • How to fjell av Felix, Aksel, Sofie, Sigmund, Ola, Hallvard, Beate (Oppland)
  • Husk Meg av Samuel Walig (Filmleir på biristrand, Oppland)
  • Hva er dette? av Maja Reistad (Oslo)
  • MaisTrapp av Linn Wang ()
  • Mareritt av Anton Bruun Arntzen og Andreas Tolstrup Christensen ()
  • Motorgruppa av Martin Bordewich Strøm (Oppland)
  • Nissen av Inger Emilie Johnsen, Maja Elise Reistad og Lukas Leander Langset ()
  • Snøskred av Theodor Venstad Pihlmann & Cornelius Venstad Pihlmann (Buskerud)
  • Wacuum av Anton Bruun Arntzen, Dag Hafskjold & Andreas Tolstrup Christensen ()

Amandus UNG

Amandus OPEN

Amandus STUDENT

  • A life from death av Tuuli Teelahti (ELO Film School Helsinki, )
  • Atelier av Elsa María Jakobsdóttir (Den Danske Filmskolen, )
  • Birthright av Mauritz Solberg & Daniel Schwarz (Westerdals Oslo ACT, )
  • Bring Your Child to Work av Christina Lassheikk, Jenni Nylander, Pauliina Parjanen, Riku Savikko, Vilma Väisänen, Jade Woods (ELO Film School Helsinki, )
  • Chimney Boys av Jussi Lehtomäki (ELO Film School Helsinki, )
  • Fædreland av Ulaa Salim (The National Film School of Denmark, )
  • Innflytting / Utflytting av Joakim Johansen (Westerdals Oslo ACT, )
  • Kalde Poter av Christer Steffensen (Universitetet i Bergen, )
  • Knut Arild the Musical av Kolbjørn Haugen (Westerdals Oslo ACT, )
  • Lille danser av Nils Holst-Jensen (Den Danske Filmskolen, )
  • Luftspeiling av Marie Stork (Westerdals Oslo ACT, )
  • Mere min av Fredrik Dahle Vedholm (Universitetet i Stavanger, )
  • Opp ned av Karoline Rypdal Ramberg (Høyskolen i innlandet, )
  • Pensionärerna av Tia Kouvo (Valand Academy, )
  • STUCK av Ria Bäckström (Turun ammattikorkeakoulu, )
  • Some ways to get rid of a body av Hannes Renvall, Ria Bäckström (Turun ammattikorkeakoulu, )
  • Swimmers av Arttu Hokkanen (ELO Film School Helsinki, )
  • TIL BASSE av Siren Vefall (Westerdals OSLO ACT, )
  • The End is Neigh av Dag Ove Solaas & Tilda Krantz (Høgskolen i Volda, )
  • The Water of Youth av Thomas H. Aakvik (Høgskulen i Volda, )
  • Velkommen til oss av Armita Keyani (Nordland kunst og filmfagskole, )
  • Vidne av Louise Leth (Den Danske Filmskolen, )
  • Vitamin C av Guðný Rós Þórhallsdóttir (The Icelandic Film School, )

Runner-ups