EN

Amandus 2019

Den 32. utgaven av festivalen ble arrangert 10.-13. april 2019.

Festivalplakat 2019

Nominerte filmer

Se oversikt over vinnerne her.

Amandus JUNIOR

  • Alone av Sigurd Saugestad Valvik, Brage Hamre Krogen,Sondre Mjelva-Johansen (Akershus)
  • Det bor en gammel baker av Adriana Holm Arntsen, Ian Sæterøy, Hans Villa, Linnea Osdal Bruaset (Vestnes kulturskole, Møre og Romsdal)
  • Elgen & Fiskepinnen av Sondre Georg Lundquist, Jørgen Hermansen Lillehaug, Simen Olsby og Fabian Bøggild Bjarnholm (Kulturskolen i Ås, Akershus)
  • En mystisk pose av Mia Andrå (Oslo kulturskole, Oslo)
  • Episkpizza trollmann av Amund Fossberg (Animasjonskurs, Oslo)
  • Forbudt Kjærlighet av Ola Okkenhaug (Levanger Ungdomsskole, Trøndelag)
  • Gjenferd av Amalie Westli Sagen, Ragnhild Flaseth, Samanta Zaudsnukyte, Jasmin Golzari, Saira Kalido, Hava Ezhigarah, Nora Djonne Dahl, Celine Andvik Martinsen, Lisa Maria Westbyn (Ringerike kulturskole, Buskerud)
  • Hacker the movie av Thorvald Boege Vardøen (Nesodden kulturskole, Akershus)
  • Ingen tittel av Maja Eldevik (Troms)
  • Jeg mot meg av Iver Svenning (Trøndelag)
  • Julefilm 2018 av Magnus Endresen (Nesodden kulturskole, Akershus)
  • Lego Skating Accident av Jon Mika Eskonsipo (Troms)
  • Liv og Erle av Laura S. Dodson (Oslo)
  • Super Duper Mannen av Sondre K. Jensen (Nordland)
  • The adventures of Bob the depressed man av Benjamin Rekdal-Sjøberg (Oslo kulturskole, Oslo)
  • The kiwi av Danny Thrin (Animasjonskurs, Oslo)
  • Ukjente av Åsa Hansen Beite, Eir Storrustløkken, Jonna Zeltwanger, Finn Stollberg, Linus Kirchberg, Maria Guk (Oppland)
  • Undead Disco av Henrik Olsen Berntsen, Eyla Aardal Holum, Aksel Andreas Thinn, Nicolay Afseth (Vestby Kulturskole, Akershus)

Amandus UNG

Amandus OPEN

Amandus STUDENT

  • Boy Gets Eaten av Sebastian Lagerkvist (Den norske filmskolen, Array)
  • Brännpunkt av Jacob Gustin and Philip Coroiu (Högskolan Dalarna, Array)
  • De hensynsløse av Rikke Gregersen (Westerdals Oslo ACT, Array)
  • Det andre verset av Thea Gryttenholm (Westerdals, Array)
  • Där Finns Inte Jag av Lama Alshehaby (Dalarna university, Array)
  • Emmas datter av Sverre Matias Glenne (Nordland Kunst- og filmfagskole, Array)
  • En feit død albino mann av Halvard Harboe (Westerdals Oslo ACT, Array)
  • En værdig mand av Kristian Håskjold (Super16, Array)
  • Fanget i friheten av Ida Marie Pettersen (Høgskolen i Lillehammer, Array)
  • Frelsen av Kim Brinch (Westerdals Oslo ACT, Array)
  • Helsinki Mansplaining Massacre av Ilja Rautsi (Aalto University ELO Film School, Array)
  • Hovmod av Mari Helene Eios Eriksen (Noroff, Array)
  • Kom du? av Jo Lyngklip Kyhlensø (Den norske filmskolen, Array)
  • Kompis av Espen Bye (NTNU, Array)
  • Kulturen av Ernst De Geer (Den norske filmskolen, Array)
  • Liminality & Communitas av Laura Rantenen (Aalto University ELO Film School, Array)
  • Ohto av Matti Koskinen, Laura Pajunen, Vappu Tuomisto, Vilhelmiina Koskinen (Aalto University ELO Film School, Array)
  • Puppet Master av Hanna Bergholm (Aalto University ELO Film School, Array)
  • Pølseelgens Ark av Niels Elmvig Bruhn (Den Danske Filmskole, Array)
  • She-Pack av Fanny Ovesen (Den norske filmskolen, Array)
  • Skolstartssorg av Maria Eriksson-Hecht (Stockholm Academy of Dramatic Arts, Array)
  • Somewhere Soft av Satoe Yoshinari (Høgskulen i Volda, Array)
  • The Day the Beans ran out av Guðný Rós Þórhallsdóttir (The Icelandic Film School, Array)
  • The Messenger av Lowe Haak (Den Danske Filmskole, Array)
  • Usett Mann av Ida Wilstrup (University of Sussex, Array)
  • Vermine av Jérémie Becquer (The Animation Workshop, Array)

Runner-ups

  • 04:00 av Herman Dahl og Magnus Walther-Numme (Elvebakken videregående skole, Oslo)
  • Andreyun – Wait av Myke Gutter (Akershus)
  • Angst av Thea Bamrud, Chandra Michelle holden og Cecilie Adolfsen Lie (Elvebakken videregående skole, Oslo)
  • Drunk Driver av Felix Andersen (Akershus)
  • En, to, tre av Thale Espedal Bjørkedal (Skiringssal folkehøyskole, Vestfold)
  • Gang Wars: Ghettoen av Andreas Hovde og Glenn C. Fallang (Buskerud)
  • Havaristen av Erik Wensaas (Danvik folkehøgskole, Buskerud)
  • Holly på sommerøen (Den Danske Filmskole, Array)
  • Leve Løten! av Teresia Fant (Den norske filmskolen, Array)
  • Lille Oslo av Tobias Frank (Nannestad videregående skole, Akershus)
  • Løvetannmamma av Barbora Hollan (Den norske filmskolen, Array)
  • Nouseva aurinko av Sameli Muurimäki (Baltic Film, Media, Arts and Communication School, in co-production with Aalto university department of Film and Television, Array)
  • Paralysert av Talon Darren Winsnes (Westerdals Oslo ACT, Array)
  • RITUALET av Sondre Masvie (Oslo)
  • Reverie av Philip Louis Piaget Rodriguez (The Animation Workshop, Array)
  • Saras intime betroelser av Emilie Blichfeldt (Den norske filmskolen, Array)
  • Säg Ja av Johan Stavsjö (Stockholm Film School, Array)
  • Tentamen av Glenn Christofer Fallang (Danvik folkehøgskole, Buskerud)

Et Særskilt Blikk

  • Adjø Pappa av Jaya Helena Seljestad (Array)
  • Angst av Johannes Vang (Nordland)
  • Bubblehead av Vigga Wagner (Array)
  • Cynthia av Alexander A. Sætherhaug (Noroff Fagskole Oslo, Array)
  • Dynamics of a Crash av Daniel Ardt Nilssen (Nordland kunst- of filmfagskole, Array)
  • Emergency broadcast (Hamar katedralskole, Hedmark)
  • Erik’s rom for glemte ting av Olav Fangel Jamtveit (Nordland Kunst- og Filmfagskole, Array)
  • Kaisla av Sanna Liljander (Aalto University / ELO Film School Finland, Array)
  • No Homo av Sofia Linander (Lunds Universitet, Array)
  • Sidoksissa av Juho Reinikanen (Alto University ELO Film School Finland, Array)
  • Tuhkaksi av Tuuli Teelahti (ELO Film School Finland, Aalto University, Array)