EN

Amandusfilmer 2020

Her er en oversikt over alle kortfilmene som vises på Amandusfestivalen 2020. Etter hvert som informasjonssidene om dem klargjøres, kan du også klikke deg inn på filmene for å lese mer om dem.

Amandus JUNIOR

  • BANKGATA UNGDOMSSKOLE – Offisiell dokumentar av Sondre K. Jensen (Nordland)
  • De Tre Hellige Narrer av elever ved animasjonslinjen og kunstlinjen på Vestby Kulturskole. (Vestby Kulturskole, Akershus)
  • De Tre Kattene av Sofia Idstad (Kulturskolen i Fredrikstad/E6 Østfold Medieverksted, Østfold)
  • Jentedrama av Ludvig Haukelidsæter (Brønnerud skole i samarbeid med kulturskolen i Ås., Akershus)
  • Krig i Bergen av Theodor (Kulturskolen i Fredrikstad, Østfold)
  • Kul bil av Sigurd Saugestad Valvik og Brage Hamre Krogen (Vestby Kulturskole, Akershus)
  • Markus og mafiaen av Haakon Bordewich Strøm (Kodeklubben Valdres i samarbeid med UKM Valdres, Oppland)
  • Mennesket og Naturen av elever ved animasjonslinjen og kunstlinjen på Vestby Kulturskole (Vestby Kulturskole, Akershus)
  • Monsters av Tilde Utaker Bjerke, Ymbjør Granlien Røine, Lin Nesje-Haugli, Agnethe Dreyer (Oppland)
  • Om livet i steinalderen av Ian Sæterøy Hurlen, Noah Alexander Skogvoll Sanden, Luckas Lervik (Vestnes Kulturskole, Møre og Romsdal)
  • Over grensen av Sara Alise Tørnquist (Oslo kulturskole, Oslo)
  • Ren søppel av Sondre K. Jensen (Nordland)
  • Spots av Serafina Feather Wexels Moore (Kulturskolen i Fredrikstad, Østfold)
  • Tankefull av elever ved Ringerike Kulturskole (Ringerike kulturskole, Akershus)

Amandus UNG

Amandus STUDENT

  • AFTERPARTY av Lauri Pulkkinen, Hertta Lehtovirta, Sanna Liinamaa, Janne Häkkinen, Ulrika Fredrikson (ELO Film School Finland, Finland)
  • Animals av Tue Sanggaard (The Animation Workshop, Danmark)
  • Cuttin Well av Oscar Wicken (Westerdals Høyskolen Kristiania, Norge)
  • DEFINITIVT KANSKJE av Martine Thon Bråthen (Nordland Kunst- og Filmfagskole, Norge)
  • De Gales Dans av Veslemøy Vollan Hjellbakk (Westerdals Høyskolen Kristiania, Norge)
  • Deepness of the Fry av August NICLASEN (The Animation Workshop, Danmark)
  • Ett ögonblick av Emelie Kastberg (Högskolan Dalarna, Sverige)
  • Første gang av Sophia Aronsen (Fagskolen Kristiania, Norge)
  • Homebound av MARIKA HARJUSAARI (ELO Film School Finland, Finland)
  • Hvem kan seile foruten vind av Henrik Schefte & Snorre Johnsen Ulvåg (NTNU, Norge)
  • Kjære Far… av Maren Klakegg (Westerdals Høyskolen Kristiania, Norge)
  • Mig og Mit Ansigt av Maria Wegener (European Film College, Danmark)
  • Nadir av Alexander A. Sætherhaug (Noroff Fagskole Oslo, Norge)
  • Painted with feeling av Felicia Eline Holdø (Westerdals Høyskolen Kristiania, Norge)
  • Rede av Maja Hopen (Westerdals Høyskolen Kristiania, Norge)
  • Reflection av MA Ristvedt (Høgskulen i Volda, Norge)
  • Round 0 av Sonia Ladidà Schiavone (Kvikmyndaskoli Islands (National Film School of Iceland), Island)
  • STACK av Asbjørn Lote (Westerdals Høyskolen Kristiania, Norge)
  • Storm av Ingrid Marie Røine (NSKI Høyskole, Norge)
  • Systems of survival av Ludvig Frøkjær Thomsen (European Film College, Danmark)
  • Tomrommet av Magnus Kirkaas Gjertsen (Universitetet i Stavanger, Norge)
  • Vægge Af Beton av Nicolai G.H. Johansen (Super8, Danmark)

Amandus OPEN

Runner-ups

  • Amygdala av Jakob Skrede Langedal (Elvebakken videregående skole, Oslo)
  • Destinasjon av , , , , , , , , , , (Danvik Folkehøgskole, Buskerud)
  • Emma av Oskar Haug (Norge)
  • En jernvaremann av Gea Eggen (Charlottenlund videregående skole, Trøndelag)
  • Familiefrokost av Julie Birkeskov (Danmark)
  • Fantomsmerter av Martin Kopperud (Norge)
  • Farvel av Andreas Hovde (Danvik Folkehøgskole, Buskerud)
  • Feel Good med Ousu Leigh og Iris Engeness av Gelila Lusie Kransvik (Elvebakken videregående skole, Oslo)
  • Gap Year av Kristine Sæthre (Danvik Folkehøgkole, Buskerud)
  • Hjertebank (Westerdals Høyskolen Kristiania, Norge)
  • Husker du? av Marte Kilde Mosnes, Josefine Xixin Falsen, Mina Espolin Johnson (Elvebakken videregående skole, Oslo)
  • Hva nå? av Ingrid Westvik Kristoffersen (Sandefjord folkehøyskole, Vestfold)
  • Ihmisen Paras Ystävä av Anton Lipasti (Turku University of Applied Sciences, Finland)
  • Lappen av Tiril Myhre Skår (Universitetet i Agder, Norge)
  • Lego Taxi Driver av Jon Mika Nystad Eskonsipo (Troms)
  • Møtet med Veggen av Leon Vikanes (Rosenvilde videregående skole, Akershus)
  • NAMI NAMI feat. DRAKE av Juho Luukkainen (ELO Film School Finland, Finland)
  • Overraskelsen av Marcus Pedersen (Nannestad videregående skole, Akershus)
  • Plunger av Lauri Ketonen, Konsta Verta (ELO Film School Finland, Finland)
  • Poolboy av Margareta Orkan (Norge)
  • Samlivsbrudd av Magnus Hisdal (født i 1974) (Universitetet i Bergen, Norge)
  • Simen Steinklev – Noe å kjøre bil til av Johannes Laukvik Nannestad (Aust-Agder)
  • Stillstand av Matias Straume Mørland (Elvebakken videregående skole, Oslo)
  • TOKYO av Tonje Tapio, Remi Semsøy Skovereng, Lene Marie Hegge (Solborg folkehøgskole, Rogaland)

Et særskilt blikk