32. festival
10. – 13. april 2019
  • Og de nominerte er …

    Denne artikkelen er skrevet for en eldre utgave av festivalen, og kan inneholde informasjon som ikke er gyldig lenger.

    De nominerte filmene ble tirsdag annonsert ved en seremoni ved Lillehammer kino som kunne strømmes live på Facebook.

    Her kan du se annonseringene. Pga. tekniske problemer ble videostrømmen delt i to.

    Filmene som er plukket ut til å konkurrere om de gjeve Amandusprisene i kategoriene Amandus JUNIOR, Amandus UNG og Amandus STUDENT ble lest opp, og filmskaperne blir kontaktet om kort tid.

    De nominerte filmene i Amandus OPEN blir offentliggjort i en egen annonsering litt senere. Det samme blir Runner-Ups-filmene.

    Festivalen kunne melde at den mottok over 300 bidrag i de forskjellige kategoriene, noe som er på nivå med tidligere år. Gledelig var det også å se at særlig student-kategorien har en så å si helt jevn kjønnsbalanse blant regissørene av de innsendte filmene. Dette gjenspeiles også i de nominerte filmene. Listen over nominerte filmer inneholder også bidrag fra alle de fem nordiske landene.

    Egne filmsider med utfyllende informasjon om filmene vil komme etter hvert.

    Amandus JUNIOR

  • Bjørnefisken versus Sk8board av Jone Ulfsnes Risan, Liam Uno Timour-Silveira, Mons Hatlestad Børja og Åsne Sturlasdatter Eckhoff
  • How to fjell av

    Felix, Aksel, Sofie, Sigmund, Ola, Hallvard, Beate

  • Husk Meg av Samuel Walig
  • Hva er dette? av Maja Reistad
  • MaisTrapp av Linn Wang
  • Mareritt av Anton Bruun Arntzen og Andreas Tolstrup Christensen
  • Motorgruppa av Martin Bordewich Strøm
  • Nissen av Inger Emilie Johnsen, Maja Elise Reistad og Lukas Leander Langset
  • Snøskred av Theodor Venstad Pihlmann & Cornelius Venstad Pihlmann
  • Wacuum av Anton Bruun Arntzen, Dag Hafskjold & Andreas Tolstrup Christensen
  • Amandus UNG

    Animasjon:

  • Blodcellen Gary av Torkjell Hansen
  • Lighthouse av Ingeborg Augunset
  • Pim and the new neighbour av Jon Mika Eskonsipo
  • Dokumentar:

  • Dansedrømmen av Edvard Heidel
  • En reise til familien av Mads Bildøy
  • Endelig meg selv av Lisa Kringstad, Chanisara Aulie og Marte Hilleren
  • Kommunemannen av Jostein Vedvik
  • Konstant noia av Synne Lippert
  • Polarstjerna av Richard Viken Klausmark
  • Fiksjon:

  • Antonym av Johannes Toft
  • Avdeling B av Livia Valenti
  • Blåbærmannen av Torkjell Hansen
  • Busken av Kristoffer Tørstad, Tarjei Sjøberg
  • FLAX av Nicolai Turnage
  • Hevn av Maja Frydenberg Skjøthaug & Idun Ellensdatter Seglem
  • Lakenfort av Marlene Emilie Lyngstad
  • Nuit Meurtrière En Rouge av Karl William Jørgensen
  • Poke av Sindre N. Aalberg
  • Porcelain av Simon Gjerde Tonev
  • Sak nr. 23865 av Aron Seim Olsen
  • Toppløs av Carmen Maria
  • UTENFORSKAP av Sander Mand Hvambsal , Øyvind Onshus Heidal og Filip Andersen
  • Musikkvideo:

  • Kvartlivskrise av Andrea Sitara Gran, Mone Frogg Christiansen, Marlene Emilie Lyngstad
  • Pust – Huggu over vatn av Sindre N. Aalberg
  • Tora – Taste av Sindre N. Aalberg
  • Ventet på deg – Lars Vaular av Philip Geertsen
  • Amandus STUDENT

    Ikke-norske filmer vises med sine engelske titler, der det er registrert.

  • A life from death av Tuuli Teelahti (ELO Film School Helsinki, Finland)
  • Atelier av Elsa María Jakobsdóttir (Den Danske Filmskolen, Denmark)
  • Birthright av Mauritz Solberg & Daniel Schwarz (Westerdals Oslo ACT, Norway)
  • Bring Your Child to Work av Christina Lassheikk, Jenni Nylander, Pauliina Parjanen, Riku Savikko, Vilma Väisänen, Jade Woods (ELO Film School Helsinki, Finland)
  • Chimney Boys av Jussi Lehtomäki (ELO Film School Helsinki, Finland)
  • Fædreland av Ulaa Salim (The National Film School of Denmark, Denmark)
  • Innflytting / Utflytting av Joakim Johansen (Westerdals Oslo ACT, Norway)
  • Kalde Poter av Christer Steffensen (Universitetet i Bergen, Norway)
  • Knut Arild the Musical av Kolbjørn Haugen (Westerdals Oslo ACT, Norway)
  • Lille danser av Nils Holst-Jensen (Den Danske Filmskolen, Denmark)
  • Luftspeiling av Marie Stork (Westerdals Oslo ACT, Norway)
  • Mere min av Fredrik Dahle Vedholm (Universitetet i Stavanger, Norway)
  • Opp ned av Karoline Rypdal Ramberg (Høyskolen i innlandet, Norway)
  • Pensionärerna av Tia Kouvo (Valand Academy, Sweden)
  • STUCK av Ria Bäckström (Turun ammattikorkeakoulu, Finland)
  • Some ways to get rid of a body av Hannes Renvall, Ria Bäckström (Turun ammattikorkeakoulu, Finland)
  • Swimmers av Arttu Hokkanen (ELO Film School Helsinki, Finland)
  • TIL BASSE av Siren Vefall (Westerdals OSLO ACT, Norway)
  • The End is Neigh av Dag Ove Solaas & Tilda Krantz (Høgskolen i Volda, Norway)
  • The Water of Youth av Thomas H. Aakvik (Høgskulen i Volda, Norway)
  • Velkommen til oss av Armita Keyani (Nordland kunst og filmfagskole, Norway)
  • Vidne av Louise Leth (Den Danske Filmskolen, Denmark)
  • Vitamin C av Guðný Rós Þórhallsdóttir (The Icelandic Film School, Iceland)
  • © Copyright 2018 Amandus – Lillehammer Internasjonale Studentfilmfestival | Alle rettigheter er reservert