Arrangementer
Når animasjon møter dokumentar – møt David Kinsella og The Wall
onsdag 22. mars 2017 10:00 - 12:00Array
Runner-ups 1
onsdag 22. mars 2017 10:00 - 11:30Array
Lavbudsjettfilm – tips og triks fra den kreative produsenten
onsdag 22. mars 2017 10:00 - 11:00Array
Amandus UNG 1 (1)
onsdag 22. mars 2017 10:30 - 12:00Array
Filmhistorie
onsdag 22. mars 2017 11:00 - 12:00Array
Fra manus til storyboard og dreiebok
onsdag 22. mars 2017 11:15 - 12:15Array
Runner-ups 2
onsdag 22. mars 2017 12:00 - 13:30Array
Amandus UNG 2 (1)
onsdag 22. mars 2017 12:30 - 14:00Array
Strukturering av filminnspilling
onsdag 22. mars 2017 12:30 - 13:30Array
No film school
onsdag 22. mars 2017 13:00 - 14:00Array
Casting
onsdag 22. mars 2017 14:00 - 15:00Array
Location Scouting
onsdag 22. mars 2017 14:00 - 16:00Array
Amandus UNG 3 (1)
onsdag 22. mars 2017 14:30 - 16:00Array
Idéutvikling i kortfilmformatet
onsdag 22. mars 2017 14:30 - 16:30Array
FILM FOR ALLE
onsdag 22. mars 2017 16:00 - 17:00Array
Kometkamp
onsdag 22. mars 2017 16:00 - 18:00Array
I blodet (1)
onsdag 22. mars 2017 17:00 - 19:00Array
LFK & Montages presenterer: Paranoid Park
onsdag 22. mars 2017 17:00 - 18:30Array
Speed-networking
onsdag 22. mars 2017 18:00 - 19:00Array
Ishavsblod
onsdag 22. mars 2017 19:30 - 21:00Array
Åpningsseremoni + visning av Hjartasteinn
onsdag 22. mars 2017 20:00 - 22:30Array
Nattvisning: Bodom
onsdag 22. mars 2017 23:00 - 23:59Array
Runner-ups 3
torsdag 23. mars 2017 10:00 - 11:30Array
Amandus STUDENT 1 (1)
torsdag 23. mars 2017 10:00 - 12:00Array
Bodom
torsdag 23. mars 2017 10:00 - 11:30Array
Konstantin Stanislavskij som prosess
torsdag 23. mars 2017 10:00 - 11:30Array
Veien videre-messe
torsdag 23. mars 2017 10:00 - 15:00Array
Presentasjon av filmskoler
torsdag 23. mars 2017 10:00 - 11:30Array
Og døden var nummer tre
torsdag 23. mars 2017 10:30 - 11:15Array
Co-produksjon i praksis
torsdag 23. mars 2017 11:30 - 12:15Array
Runner-ups 4
torsdag 23. mars 2017 12:00 - 13:30Array
Amandus STUDENT 2 (1)
torsdag 23. mars 2017 12:00 - 14:00Array
Et særskilt blikk 1 (1)
torsdag 23. mars 2017 12:00 - 13:30Array
Filmanalyse
torsdag 23. mars 2017 12:00 - 13:00Array
Making Horror
torsdag 23. mars 2017 12:00 - 13:30Array
From screen to screen (2)
torsdag 23. mars 2017 12:30 - 14:30Array
Pitching: do’s and dont’s
torsdag 23. mars 2017 12:30 - 13:45Array
Amandus UNG 1 (2)
torsdag 23. mars 2017 14:00 - 15:30Array
Amandus STUDENT 3 (1)
torsdag 23. mars 2017 14:00 - 16:00Array
Ishavsblod (2)
torsdag 23. mars 2017 14:00 - 15:30Array
Mer film til publikum
torsdag 23. mars 2017 14:00 - 15:00Array
Møt filmskaperen: Madeleine Ekman
torsdag 23. mars 2017 14:00 - 16:00Array
Det som en gang var
torsdag 23. mars 2017 14:00 - 15:30Array
Alternativt manus? Patrik Syversens metode
torsdag 23. mars 2017 15:30 - 16:30Array
Baltic Highlights
torsdag 23. mars 2017 16:30 - 18:30Array
En samtale med Jorunn M. Syversen
torsdag 23. mars 2017 17:30 - 18:30Array
Hoggeren
torsdag 23. mars 2017 19:00 - 21:00Array
LFK & Montages presenterer: In the mood for love
torsdag 23. mars 2017 19:00 - 20:30Array
Julie Bergan
torsdag 23. mars 2017 20:00 - 21:30Array
Nye nordiske musikkvideoer
torsdag 23. mars 2017 21:00 - 22:30Array
Filmquiz
torsdag 23. mars 2017 21:00 - 23:00Array
Nattvisning: RAW
torsdag 23. mars 2017 22:30 - 23:59Array
Amandus UNG 2 (2)
fredag 24. mars 2017 10:00 - 11:30Array
Runner-ups 5
fredag 24. mars 2017 10:00 - 11:30Array
Amandus STUDENT 4 (1)
fredag 24. mars 2017 10:00 - 12:00Array
Muligheter med miksekino
fredag 24. mars 2017 10:00 - 11:00Array
Skuespillerinstruksjon
fredag 24. mars 2017 10:00 - 15:00Array
Blast from the past
fredag 24. mars 2017 10:00 - 11:00Array
Dronekurs (1)
fredag 24. mars 2017 11:00 - 14:30Array
Dronekurs (2)
fredag 24. mars 2017 11:00 - 12:00Array
Work in progress: fire spillefilmer på trappene
fredag 24. mars 2017 11:30 - 14:00Array
Amandus UNG 3 (2)
fredag 24. mars 2017 12:00 - 13:30Array
Reklamefilm som yrke
fredag 24. mars 2017 12:00 - 13:00Array
Prisutdeling manus
fredag 24. mars 2017 12:00 - 13:00Array
Regissøren og skuespilleren (JUNIOR)
fredag 24. mars 2017 12:00 - 14:00Array
Et særskilt blikk 2 (1)
fredag 24. mars 2017 12:15 - 14:00Array
Dronekurs (3)
fredag 24. mars 2017 12:15 - 13:15Array
From screen to screen (3)
fredag 24. mars 2017 12:30 - 14:30Array
Dronekurs (4)
fredag 24. mars 2017 13:30 - 14:30Array
Amandus STUDENT 5 (1)
fredag 24. mars 2017 14:00 - 16:00Array
Amandus JUNIOR (1)
fredag 24. mars 2017 14:30 - 16:00Array
Nowhere to hide
fredag 24. mars 2017 14:30 - 16:30Array
Practical FX
fredag 24. mars 2017 15:30 - 17:00Array
Amandusprisen 2017
fredag 24. mars 2017 18:00 - 20:00Array
I blodet (2)
fredag 24. mars 2017 18:00 - 20:00Array
LFK & Montages presenterer: Catch me if you can
fredag 24. mars 2017 20:30 - 23:00Array
Jubileumsfest
fredag 24. mars 2017 20:30 - 22:30Array
Amandus STUDENT 1 (2)
lørdag 25. mars 2017 10:00 - 11:30Array
Spillmesse
lørdag 25. mars 2017 10:00 - 15:00Array
Cosplay: tips and tricks
lørdag 25. mars 2017 10:50 - 11:50Amandus UNG 1 (3)
lørdag 25. mars 2017 11:30 - 12:30Array
Vinnerfilmer
lørdag 25. mars 2017 11:30 - 13:00Array
Familidag: Løvetannbarn
lørdag 25. mars 2017 12:00 - 13:15Array
Possibilities and limits of VR og 360° and new technology
lørdag 25. mars 2017 12:00 - 13:00Array
Protese-makeup
lørdag 25. mars 2017 12:00 - 14:00Array
Amandus STUDENT 2 (2)
lørdag 25. mars 2017 12:30 - 14:00Array
Filmsamtale: Nowhere to hide
lørdag 25. mars 2017 13:15 - 15:15Array
Amandus UNG 2 (3)
lørdag 25. mars 2017 14:00 - 15:00Array
Amandus UNG 3 (3)
lørdag 25. mars 2017 14:00 - 15:00Array
Amandusfilm for barn og unge
lørdag 25. mars 2017 14:00 - 15:00Array
Amandus STUDENT 3 (2)
lørdag 25. mars 2017 15:00 - 16:30Array
Kjempen
lørdag 25. mars 2017 16:00 - 17:30Array
Familiedag: Oskars Amerika
lørdag 25. mars 2017 16:30 - 18:30Array
Film med ord
lørdag 25. mars 2017 18:00 - 20:00Array
Fluefangeren
lørdag 25. mars 2017 18:30 - 20:30Array
Avslutningsfest med Gisle Martens Meyer / Ugress
lørdag 25. mars 2017 21:00 - 23:59Array
Amandus JUNIOR (2)
søndag 26. mars 2017 12:00 - 13:00Array
Amandus STUDENT 4 (2)
søndag 26. mars 2017 13:00 - 14:30Array
Amandus STUDENT 5 (2)
søndag 26. mars 2017 14:30 - 16:00Array
Et særskilt blikk 1 (2)
søndag 26. mars 2017 16:00 - 17:30Array
Et særskilt blikk 2 (2)
søndag 26. mars 2017 17:30 - 19:00Array
Åpning av Amandus ONLINE
onsdag 1. april 2020 14:00 - 14:20Array
Panelet: Amandus UNG animasjon, musikkvideo og dokumentar
onsdag 1. april 2020 14:20 - 15:00Array
Tett på Aurora
onsdag 1. april 2020 15:00 - 16:00Array
Panelet: Amandus UNG fiksjon
onsdag 1. april 2020 16:00 - 17:00Array
Kræsjkurs i filmmusikk
onsdag 1. april 2020 17:00 - 18:00Array
Kahoot-filmquiz med Lillehammer filmklubb
onsdag 1. april 2020 20:00 - 21:30Array
Åpning dag 2: Amandus YTRING
torsdag 2. april 2020 14:00 - 14:20Array
Bærekraftige budskap på skjermen
torsdag 2. april 2020 14:20 - 14:45Array
Verdens første klimanøytrale spillefilm
torsdag 2. april 2020 14:45 - 15:15Array
Panelet: Amandus STUDENT
torsdag 2. april 2020 15:15 - 15:55Array
Amandus YTRING: Pitchekonkurranse
torsdag 2. april 2020 16:00 - 16:45Array
ABC i klimavennlig filmproduksjon
torsdag 2. april 2020 16:45 - 17:15Array
Panelet: Amandus JUNIOR
fredag 3. april 2020 14:10 - 14:40Array
TikTok med @zaracecilie
fredag 3. april 2020 14:45 - 15:30Array
Panelet: Amandus OPEN
fredag 3. april 2020 15:30 - 16:15Array
Musikk – Hvordan jobbe med en filmkomponist?
fredag 3. april 2020 16:15 - 16:50Array
Møt Thea Sofie Loch Næss
fredag 3. april 2020 17:00 - 17:45Array
Prisutdeling
lørdag 4. april 2020 18:00 - 19:00Array
En natt i Berlin
onsdag 24. - søndag 28. mars 2021Array
Internasjonal ungfilm
onsdag 24. - søndag 28. mars 2021Array
Åpning ONLINE
onsdag 24. mars 2021 17:15 - 17:30Array
Amandus JUNIOR 1
onsdag 24. mars 2021 17:30 - 18:00Array
Panelet: JUNIOR 1
onsdag 24. - torsdag 25. mars 2021Array
Amandus UNG 1
onsdag 24. mars 2021 18:30 - 19:30Array
Panelet: UNG 1
onsdag 24. mars 2021 19:30 - 20:00Array
Filmquiz med Lillehammer Filmklubb
onsdag 24. mars 2021 20:00 - 21:30Array
(Kort-)filmrealisering og finansiering for filmskapere
torsdag 25. mars 2021 12:00 - 13:00Array
Historiefortellingen – filmskaperens grunnprinsipper
torsdag 25. mars 2021 13:00 - 14:00Array
Runner-ups 1
torsdag 25. mars 2021 13:00 - 14:00Array
Bak Rådebank
torsdag 25. mars 2021 14:00 - 15:00Array
Filmkritikerens ABC
torsdag 25. mars 2021 15:00 - 16:00Array
Unge stemmer om korona
torsdag 25. mars 2021 15:00 - 16:00Array
Amandus JUNIOR 2
torsdag 25. mars 2021 16:30 - 17:00Array
Panelet: JUNIOR 2
torsdag 25. mars 2021 17:00 - 17:30Array
Amandus UNG 2
torsdag 25. mars 2021 17:30 - 18:30Array
LFK presenterer EN NATT I BERLIN
torsdag 25. mars 2021 18:00 - 20:45Array
Panelet: UNG 2
torsdag 25. mars 2021 18:30 - 19:00Array
Amandus UNG 3
torsdag 25. mars 2021 19:00 - 20:00Array
Panelet: UNG 3
torsdag 25. mars 2021 20:00 - 20:30Array
LFK presenterer: Sturla Brandth Grøvlen
torsdag 25. mars 2021 20:30 - 21:15Array
Et «krasj!»-kurs i foley
fredag 26. mars 2021 13:00 - 14:00Array
Bak reality-fasaden
fredag 26. mars 2021 14:00 - 15:00Array
Møt Henrik Martin Dahlsbakken
fredag 26. mars 2021 15:00 - 16:00Array
Runner-ups 2
fredag 26. mars 2021 15:00 - 16:00Array
Yngvild Sve Flikke & Kristine Kujath Thorp
fredag 26. mars 2021 16:00 - 16:30Array
Få tilbakemelding på filmen din
fredag 26. mars 2021 17:00 - 18:00Array
Amandusprisen 2021
fredag 26. mars 2021 18:00 - 19:00Array
Familidag: påskerebus og Flumlene
lørdag 27. mars 2021 11:00 - 14:00Array
Filmskaping i VR
mandag 19. - tirsdag 20. april 2021Array
Veien til KORT-film
mandag 21. - fredag 25. juni 2021Array
Åpningsmottakelse i bakgården
torsdag 23. september 2021 18:00 - 19:00Array
Førpremiere: Verdens Verste Menneske
torsdag 23. september 2021 18:30 - 20:45Array
Studentfilmer fra Polen
torsdag 23. september 2021 19:00 - 21:00Array
Omvisning på Den norske filmskolen
fredag 24. september 2021 12:00 - 13:00Array
PROGRAM 1
fredag 24. september 2021 14:00 - 15:30Array
Filmsamtale PROGRAM 1
fredag 24. september 2021 15:30 - 16:00Array
PROGRAM 2
fredag 24. september 2021 16:30 - 18:00Array
Filmsamtale PROGRAM 2
fredag 24. september 2021 18:00 - 18:30Array
Samtale med juryen
fredag 24. september 2021 20:00 - 21:00Array
Filmquiz med Lillehammer Filmklubb
fredag 24. september 2021 21:00 - 22:30Array
Mingling i de sene nattetimer
fredag 24. september 2021 22:30 - 23:59Array
Familiedag på kinoen: Baby Boss
lørdag 25. september 2021 11:00 - 14:00Array
PROGRAM 3
lørdag 25. september 2021 11:00 - 12:30Array
Filmsamtale PROGRAM 3
lørdag 25. september 2021 12:30 - 13:00Array
PROGRAM 4
lørdag 25. september 2021 13:30 - 15:00Array
Filmsamtale PROGRAM 4
lørdag 25. september 2021 15:00 - 15:30Array
PROGRAM 5
lørdag 25. september 2021 16:00 - 17:30Array
Filmsamtale PROGRAM 5
lørdag 25. september 2021 17:30 - 18:00Array
Prisutdeling vors utenfor teltet
lørdag 25. september 2021 19:30 - 20:00Array
Prisutdeling Amandus BLIKKFANG
lørdag 25. september 2021 20:00 - 21:00Array
Etterfest med DJ
lørdag 25. september 2021 21:00 - 23:59Array
Retrospektiv WAMA Film Festival
søndag 26. september 2021 12:00 - 14:00Array
Amandus retrospektiv @ WAMA Film Festival
lørdag 9. oktober 2021 18:10 - 19:45Array
Animasjonskurs på Fredrikstad Animation Festival
lørdag 23. - søndag 24. oktober 2021Array
Annonsering av nominasjoner
onsdag 23. februar 2022 16:00 - 16:30Array
Manusverksted (1)
tirsdag 5. april 2022 10:00 - 16:00Array
Manusverksted (2)
tirsdag 5. april 2022 12:00 - 17:00Array
Manusverksted (3)
onsdag 6. april 2022 10:00 - 16:00Array
Amandus UNG 1
onsdag 6. april 2022 11:00 - 12:15Array
Idéutvikling med profesjonell filmbransje
onsdag 6. april 2022 11:00 - 14:00Array
Hva gjør egentlig en filmprodusent?
onsdag 6. april 2022 11:00 - 12:00Array
Amandus UNG 1 (online)
onsdag 6. april 2022 12:30 - 13:40Array
Amandus UNG 2
onsdag 6. april 2022 12:45 - 14:00Array
Fotoverksted
onsdag 6. april 2022 14:00 - 16:00Array
Hva er et godt ‘klipp’?
onsdag 6. april 2022 14:30 - 15:30Array
Runner-ups 1
onsdag 6. april 2022 14:30 - 15:30Array
Amandus UNG 2 (online)
onsdag 6. april 2022 15:30 - 16:40Array
Samtaler om Amandus UNG 1
onsdag 6. april 2022 17:00 - 18:15Array
Spesialvisning: Stop – Zemlia
onsdag 6. april 2022 18:30 - 20:30Array
Åpen festsal og sosialisering
onsdag 6. april 2022 20:00 - 23:00Array
LFK presenterer: Mannen som elsket Yngve
onsdag 6. april 2022 21:00 - 23:00Array
Amandus UNG 1
torsdag 7. april 2022 10:00 - 11:15Array
Målgruppepitch (16-20 år) (1)
torsdag 7. april 2022 10:00 - 16:00Array
Dogmer som utviklingsverktøy
torsdag 7. april 2022 10:00 - 11:30Array
Homotrøbbel i norsk film
torsdag 7. april 2022 10:30 - 11:30Array
Målgruppepitch (13-16 år) (1)
torsdag 7. april 2022 11:00 - 12:00Array
Målgruppepitch (13-16 år) (2)
torsdag 7. april 2022 11:00 - 12:00Array
Hei Verden med regissør Kenneth Elvebakk
torsdag 7. april 2022 11:15 - 13:15Array
Amandus UNG 2
torsdag 7. april 2022 12:00 - 13:15Array
Horror og humor
torsdag 7. april 2022 12:00 - 13:00Array
Målgruppepitch (barneskole)
torsdag 7. april 2022 12:00 - 13:30Array
Amandus JUNIOR
torsdag 7. april 2022 13:45 - 15:00Array
Skeiv filmkultur i Norge – hvordan er situasjonen?
torsdag 7. april 2022 13:45 - 14:30Array
Subjektivitet i film og visning av Katja Drømmer om å Våkne
torsdag 7. april 2022 14:00 - 16:00Array
Målgruppepitch (16-20 år) (2)
torsdag 7. april 2022 14:00 - 16:00Array
Runner-ups 2
torsdag 7. april 2022 14:00 - 15:00Array
Samtaler om Amandus UNG 2
torsdag 7. april 2022 15:00 - 16:30Array
Amandus JUNIOR (online)
torsdag 7. april 2022 17:00 - 18:00Array
Amandusprisen 2022
torsdag 7. april 2022 19:00 - 20:00Array
Feiring og sosialisering
torsdag 7. april 2022 20:30 - 23:00Array
LFK Filmquiz (20+)
torsdag 7. april 2022 21:00 - 22:00Array
Fucking Åmål
torsdag 7. april 2022 21:00 - 22:30Array
Vi blir hjemme
fredag 8. april 2022 10:00 - 12:00Array
Film en scene
fredag 8. april 2022 10:00 - 14:00Array
Samtaler med Amandus JUNIOR
fredag 8. april 2022 10:00 - 10:30Array
Vinnerfilmer
fredag 8. april 2022 10:30 - 11:30Array
Retrospektiv Marlene Lyngstad og Mone Frogg Christiansen
fredag 8. - torsdag 7. april 2022Array
Fra Cannes til Oscar? Reisen til Verdens Verste Menneske
fredag 8. april 2022 12:00 - 13:00Array
Internasjonal UNG-film
fredag 8. april 2022 12:00 - 13:00Array
Ungdomsfilm fra Ukraina: STOP–ZEMLIA
fredag 8. april 2022 12:00 - 14:00Array
Smakebiter fra Amandus BLIKKFANG
fredag 8. april 2022 13:30 - 14:30Array
Spesialvisning av FABELDYR – HUMLESNURRS HEMMELIGHETER
fredag 8. april 2022 13:30 - 17:00Array
Unge filmskaperes deltakelse i demokratiet
fredag 8. april 2022 13:30 - 14:30Array
3 for 1 på kino: Sonic the Hedgehog 2
lørdag 9. april 2022 15:30 - 17:30Array
3 for 1 på kino: Fabeldyr: Humlesnurrs hemmeligheter
lørdag 9. april 2022 18:00 - 20:00Array
3 for 1 på kino: Lange flate ballær III
lørdag 9. april 2022 21:00 - 22:45Array
Åpningsfilm: Førpremiere på SYK PIKE
torsdag 8. september 2022 18:00 - 20:00Array
Mottakelse / åpning
torsdag 8. september 2022 20:00 - 20:30Array
PROGRAM 1
torsdag 8. september 2022 20:30 - 21:30Array
Samtaler med filmskapere fra Program 1
torsdag 8. september 2022 21:30 - 22:00Array
PROGRAM 2
fredag 9. september 2022 12:00 - 13:15Array
Samtaler med filmskapere fra Program 2
fredag 9. september 2022 13:15 - 13:45Array
Film på festival: Hvordan bli plukket ut? Hvordan få mest mulig ut av deltakelsen?
fredag 9. september 2022 14:00 - 14:45Array
PROGRAM 3
fredag 9. september 2022 15:30 - 17:00Array
Samtaler med filmskapere fra Program 3
fredag 9. september 2022 17:00 - 17:30Array
Førpremiere: TRIANGLE OF SADNESS
fredag 9. september 2022 18:00 - 20:00Array
PROGRAM 4
fredag 9. september 2022 19:00 - 20:15Array
Samtaler med filmskapere fra Program 4
fredag 9. september 2022 20:15 - 20:45Array
Filmquiz
fredag 9. september 2022 21:30 - 22:30Array
PROGRAM 5
lørdag 10. september 2022 11:00 - 12:15Array
Samtaler med filmskapere fra Program 5
lørdag 10. - fredag 9. september 2022Array
Bli kjent med juryen
lørdag 10. september 2022 13:00 - 13:30Array
PROGRAM 6
lørdag 10. september 2022 14:15 - 15:30Array
Samtaler med filmskapere fra Program 6
lørdag 10. - fredag 9. september 2022Array
Skeiv film på Amandus gjennom tidene
lørdag 10. september 2022 16:30 - 17:30Array
Snikvisning av THOMAS MOT THOMAS
lørdag 10. september 2022 18:00 - 20:00Array
Prisutdeling
lørdag 10. september 2022 20:30 - 21:00Array
Avslutningsfest
lørdag 10. - søndag 11. september 2022Array
Animasjonsverksted i Fredrikstad med Kristian Kim Larsen
lørdag 22. - søndag 23. oktober 2022Manusverksted (2)
tirsdag 28. mars 2023 10:00 - 16:00Array
Amandusfilm 1 (1)
onsdag 29. mars 2023 10:00 - 11:00Array
Amandusfilm 1 (2)
onsdag 29. mars 2023 10:00 - 10:45Array
Amandusfilm 1 (2) (2)
onsdag 29. mars 2023 10:00 - 10:45Array
Manusverksted (3)
onsdag 29. mars 2023 10:00 - 16:00Array
Amandusfilm 2 (2)
onsdag 29. mars 2023 11:00 - 11:45Array
Amandusfilm 2 (2) (2)
onsdag 29. mars 2023 11:00 - 11:45Array
Amandusfilm 2 (1)
onsdag 29. mars 2023 11:15 - 12:15Array
Virkelighet med en twist
onsdag 29. mars 2023 11:15 - 12:15Array
Amandusfilm 3 (2)
onsdag 29. mars 2023 12:30 - 13:15Array
Amandusfilm 3 (2) (2)
onsdag 29. mars 2023 12:30 - 13:15Array
Amandusfilm 3 (1)
onsdag 29. mars 2023 13:00 - 14:00Array
Internasjonal UNG-film
onsdag 29. mars 2023 13:00 - 14:00Array
HORROR!
onsdag 29. mars 2023 13:00 - 14:00Array
Amandusfilm 4 (2)
onsdag 29. mars 2023 13:30 - 14:30Array
Amandusfilm 4 (2) (2)
onsdag 29. mars 2023 13:30 - 14:30Array
Amandusfilm 4 (1)
onsdag 29. mars 2023 14:15 - 15:15Array
Runner-ups 1
onsdag 29. mars 2023 14:15 - 15:15Array
Engasjerende eksposisjon
onsdag 29. mars 2023 14:15 - 15:15Array
Samtaler om Amandusfilmer 1 og 2
onsdag 29. mars 2023 15:30 - 17:15Array
Så jävla easy going
onsdag 29. mars 2023 18:00 - 20:00Array
AMA Exclusive
onsdag 29. mars 2023 20:00 - 21:00Array
Åpen festsal
onsdag 29. mars 2023 21:00 - 23:00Array
Amandusfilm 1 (3)
torsdag 30. mars 2023 10:00 - 10:45Array
Amandusfilm 1 (2) (1)
torsdag 30. mars 2023 10:00 - 11:00Array
Amandusfilm 1 (2) (3)
torsdag 30. mars 2023 10:00 - 10:45Array
Målgruppepitcher (1)
torsdag 30. mars 2023 - tirsdag 19. mars 2024Array
Enkle estetikker – gi filmen en gjennomtenkt look
torsdag 30. mars 2023 10:00 - 11:00Array
Amandusfilm 2 (3)
torsdag 30. mars 2023 11:00 - 11:45Array
Amandusfilm 2 (2) (3)
torsdag 30. mars 2023 11:00 - 11:45Array
Amandusfilm 2 (2) (1)
torsdag 30. mars 2023 11:15 - 12:15Array
Hybridfilmen
torsdag 30. mars 2023 11:15 - 12:15Array
Målgruppepitcher (2)
torsdag 30. mars 2023 11:15 - 12:15Array
Når AI lager bedre innhold enn deg
torsdag 30. mars 2023 11:15 - 12:15Array
Blade Runner (1982)
torsdag 30. mars 2023 11:30 - 13:45Array
Amandusfilm 3 (3)
torsdag 30. mars 2023 12:30 - 13:15Array
Amandusfilm 3 (2) (3)
torsdag 30. mars 2023 12:30 - 13:15Array
Kunstig intelligens – venn eller fiende?
torsdag 30. mars 2023 12:30 - 14:00Array
Amandusfilm 3 (2) (1)
torsdag 30. mars 2023 13:00 - 14:00Array
Spillefilm på lavt budsjett: Døde menn går på ski
torsdag 30. mars 2023 13:00 - 14:00Array
Amandusfilm 4 (3)
torsdag 30. mars 2023 13:30 - 14:30Array
Amandusfilm 4 (2) (3)
torsdag 30. mars 2023 13:30 - 14:30Array
Målgruppepitcher (3)
torsdag 30. mars 2023 13:30 - 15:00Array
Amandusfilm 4 (2) (1)
torsdag 30. mars 2023 14:15 - 15:15Array
Runner-ups 2
torsdag 30. mars 2023 14:15 - 15:15Array
Samtaler om Amandusfilmer 3 og 4
torsdag 30. mars 2023 15:30 - 17:00Array
Amandusprisen 2024
torsdag 30. mars 2023 19:00 - 20:00Array
AMA UNG: Etterfest
torsdag 30. mars 2023 20:00 - 23:00Array
I like movies (1)
torsdag 30. mars 2023 21:00 - 22:30Array
Filmquiz (20+)
torsdag 30. mars 2023 21:00 - 22:30Array
Virkelighetsbilder fra Kina
fredag 31. mars 2023 10:00 - 11:30Array
Finn din filmstemme – teknikker for idéutvikling
fredag 31. mars 2023 10:00 - 14:00Array
Så jävlig easy going (2)
fredag 31. mars 2023 10:00 - 11:30Array
Vinnerfilmer
fredag 31. mars 2023 10:30 - 11:30Array
Filmverksted: lag en one-take-scene (13-16 år)
fredag 31. mars 2023 11:00 - 14:00Array
Samtale med Carl Martin Eggesbø
fredag 31. mars 2023 12:00 - 13:00Array
Smakebiter fra Amandus Blikkfang
fredag 31. mars 2023 12:00 - 13:00Array
I like movies (2)
fredag 31. mars 2023 12:30 - 14:00Array
Ungdom om filmens fremtid
fredag 31. mars 2023 13:30 - 14:30Array
Internasjonal UNG-film (2)
fredag 31. mars 2023 13:30 - 14:30Array
Festivalvisning: Dungeons & Dragons
fredag 31. mars 2023 14:30 - 17:00Array
Testvisning: Døde menn går på ski
fredag 31. mars 2023 14:45 - 16:15Array
Åpningsfilm: Fuckings Bygda
torsdag 21. september 2023 18:00 - 19:45Array
Åpningsmottakelse
torsdag 21. september 2023 19:45 - 20:15Array
PROGRAM 1 (1)
torsdag 21. september 2023 20:15 - 21:30Array
PROGRAM 1 (2)
torsdag 21. september 2023 20:15 - 21:30Array
Filmsnakk Program 1
torsdag 21. september 2023 21:30 - 22:15Array
PROGRAM 1 (3)
torsdag 21. september 2023 22:15 - 23:30Array
Pitcheworkshop
fredag 22. september 2023 09:30 - 16:00Array
PROGRAM 2
fredag 22. september 2023 11:30 - 13:00Array
Filmsnakk Program 2
fredag 22. september 2023 13:00 - 13:45Array
PROGRAM 3
fredag 22. september 2023 14:00 - 15:45Array
Filmsnakk Program 3
fredag 22. september 2023 15:45 - 16:15Array
Fra kortfilm til langfilm
fredag 22. september 2023 16:30 - 17:30Array
Festivalvisning: THE SWEET EAST
fredag 22. september 2023 18:00 - 19:30Array
PROGRAM 4
fredag 22. september 2023 20:00 - 21:30Array
Filmsnakk Program 4
fredag 22. september 2023 21:30 - 22:15Array
Filmquiz
fredag 22. september 2023 22:00 - 23:00Array
PROGRAM 5
lørdag 23. september 2023 11:00 - 12:30Array
Filmsnakk Program 5
lørdag 23. september 2023 12:30 - 13:15Array
Presentasjon av pitcher
lørdag 23. september 2023 13:30 - 15:00Array
PROGRAM 6
lørdag 23. september 2023 15:30 - 17:00Array
Filmsnakk Program 6
lørdag 23. september 2023 17:00 - 17:45Array
Live podcast: «Hver Gang Vi Rantes»
lørdag 23. september 2023 18:00 - 18:30Array
Mottakelse før prisutdeling
lørdag 23. september 2023 20:00 - 20:30Array
Prisutdeling
lørdag 23. september 2023 20:30 - 21:30Array
Avslutningsfest
lørdag 23. september 2023 21:30 - 01:00Array
Animasjonsverksted i Fredrikstad med Ida Melum
fredag 20. - søndag 22. oktober 2023Array
From screen to screen (1)
tirsdag 19. mars 15:04 - 15:04Array
Manusverksted (1)
tirsdag 19. mars 15:04 - 15:04Array
Manusverksted (1)
tirsdag 9. april 12:00 - 17:00Array
Skolekino: Skolen med de magiske dyrene 2 (1)
onsdag 10. april 09:00 - 11:00Array
Manusverksted (2)
onsdag 10. april 09:00 - 12:30Array
And the King said, What a Fantastic Machine
onsdag 10. april 10:00 - 12:00Array
Skolekino: Skolen med de magiske dyrene 2 (2)
onsdag 10. april 11:00 - 13:00Array
Utforsk linjene på Den norske filmskolen (1)
onsdag 10. april 11:00 - 12:30Array
Amandusfilm 3 (juryvisning)
onsdag 10. april 12:15 - 13:00Array
Møt filmskaperne: Døde menn går på ski
onsdag 10. april 12:30 - 14:30Array
Kick off for nominerte
onsdag 10. april 12:30 - 13:30Array
Amandusfilm 4 (juryvisning)
onsdag 10. april 13:00 - 13:45Array
Utforsk linjene på Den norske filmskolen (2)
onsdag 10. april 13:30 - 15:00Array
Runner-ups 1
onsdag 10. april 14:00 - 15:00Array
Erfaringer fra Unormal og 4ETG
onsdag 10. april 14:30 - 15:15Array
Amandusfilm 1 (med samtaler)
onsdag 10. april 15:30 - 17:00Array
Amandusfilm 2 (med samtaler)
onsdag 10. april 17:15 - 18:45Array
Amandus Linselus
onsdag 10. april 19:30 - 20:30Array
Åpen festsal
onsdag 10. april 20:30 - 22:30Array
20 års jubileum: The Day After Tomorrow
onsdag 10. april 21:00 - 23:10Array
Målgruppepitch (1)
torsdag 11. april 09:45 - 11:15Array
Amandusfilm 1 (reprise)
torsdag 11. april 10:00 - 11:00Array
Klimaengasjement på film
torsdag 11. april 10:00 - 10:45Array
Å Øve (Q&A)
torsdag 11. april 10:30 - 12:15Array
Optimistiske filmer
torsdag 11. april 11:00 - 11:45Array
Amandusfilm 2 (reprise)
torsdag 11. april 11:15 - 12:15Array
Målgruppepitch (2)
torsdag 11. april 11:45 - 13:15Array
Enkle estetikker – gi filmen en gjennomtenkt look
torsdag 11. april 12:00 - 12:45Array
Internasjonal UNG-film
torsdag 11. april 12:30 - 13:30Array
Prinsesse Mononoke
torsdag 11. april 12:30 - 14:45Array
Fremtidens klimaprosjekter: Årets manusdeltakere
torsdag 11. april 13:00 - 13:45Array
Klimavennlig filmproduksjon – er det mulig?
torsdag 11. april 13:45 - 14:30Array
Runner-ups 2
torsdag 11. april 14:00 - 15:00Array
Hva er Virtuell Produksjon?
torsdag 11. april 14:00 - 15:00Array
Amandusfilm 3 (med samtaler)
torsdag 11. april 15:00 - 16:15Array
Amandusfilm 4 (med samtaler)
torsdag 11. april 16:30 - 17:45Array
Middag / rød løper
torsdag 11. april 18:30 - 19:30Array
Amandusprisen 2024
torsdag 11. april 19:30 - 20:30Array
Etterfest
torsdag 11. april 20:30 - 23:00Array
The Virgin Suicides
torsdag 11. april 21:00 - 22:40Array
Vinnerfilmer
fredag 12. april 10:00 - 11:30Array
Fordypning i regi
fredag 12. april 10:00 - 13:00Array
Møt filmskaperen: Min fantastiske fremmede (Q&A)
fredag 12. april 10:30 - 13:00Array
Smakebiter fra Amandus Blikkfang
fredag 12. april 10:30 - 12:00Array
Ellos eatnu – La elva leve (Q&A)
fredag 12. april 12:00 - 14:30Array
Mesterklasse TBA
fredag 12. april 12:00 - 12:45Array
Internasjonal UNG-film (reprise)
fredag 12. april 12:30 - 13:30Array
Ungdom om filmens fremtid
fredag 12. april 13:00 - 14:00Array
Wall-E
fredag 12. april 14:00 - 15:40Array
Runner-ups reprise
fredag 12. april 14:00 - 16:00Array
Amandus Linselus presenterer
fredag 12. april 18:00 - 20:00Array